Květen 2008

Diego Luna

9. května 2008 v 22:01 Herci

Diego Luna

Herec

Datum narození: 29.12.1979 Místo narození: Mexiko City, Mexiko Znamení: Kozoroh
Ve svých dvaceti osmi letech má tento Mexičan za sebou již úctyhodnou řádku filmových a televizních rolí. Od dvanácti let účinkoval ve své vlasti v soap operách. Mezinárodnímu publiku se poprvé výrazněji představil ve snímku režiséra Alfonsa Cuaróna Mexická jízda (2001). Zahrál si však také v dalších filmech s mexickou či kubánskou tématikou, jako jsou životopisná dramata Než se setmí (2000) a Frida (2002). Objevíl se po boku Toma Hankse ve Spielbergově komedii The Terminal. V roce (2004) si zahrál ve filmu Dirty Dancing 2 po boku Romoli Garai .


Romola Garai-životopis

9. května 2008 v 21:53 Herci

Romola Garai

Herečka

Datum narození: 06.08.1982 Místo narození: Velká Británie Znamení: Lev
Letos dvaadvacetiletá herečka debutovala před kamerou v roce 2000 coby mladší verze Judi Denchové v televizním filmu Last of the Blonde Bombshells. Zahrála si v několika televizních seriálech, v dickensovské adaptaci Nicholas Nickleby (2002) a v dobové romanci I Capture the Castle. Filmografie:
2007Atonement ...Briony - 18 years old
2006As You Like It ...Celia
2006Amazing Grace ...Barbara Wilberforce
2006Significant Others ...Billy
2004MTV Special: Dirty Dancing - Havana Nights ...Katey Miller


2004Inside I'm Dancing ...Siobhan
2004Vanity Fair ...Amelia Sedley
2003I Capture the Castle ...Cassandra Mortmain
2002Nicholas Nickleby ...Kate Nickleby
2002Daniel Deronda ...Gwendolen Harleth
2001Perfect ...Charlotte
2000Last of the Blonde Bombshells, The ...Young Elizabeth
2000Attachments ...Zoe Atkins


Diego Luna-fotky

9. května 2008 v 21:44 Herci
Diego LunaDiego LunaDiego LunaDiego LunaDiego LunaDiego LunaDiego LunaDiego Luna Diego Luna Diego LunaDiego LunaDiego LunaDiego LunaDiego Luna


Jennifer Grey

9. května 2008 v 21:39

Jennifer Grey

Herečka

Datum narození: 26.03.1960 Místo narození: New York City, USA Znamení: Beran
Je dcerou tanečnice a herečky Jo Wilderové a herce, zpěváka a tanečníka Joela Greye, držitele Oscara 1972 za svůj výkon ve filmu Kabaret. Už její dědeček z otcovy strany Mickey Katz byl divadelním hercem. Od raného dětství se věnovala baletu a jako tanečnice účinkovala v reklamě Dr. Pepper. Po absolvování hereckých studií u Sanforda Meisnera v newyorském studiu Neighborhood Playhouse School of Theatre vystoupila poprvé na newyorském jevišti v mimobroadwayské inscenaci Album a na Broadwayi pak debutovala v dramatu Bryony Laveryho Soumrak rodiny Goldových.

Její první zkušenosti s film. průmyslem byly pro ni velmi deprimující; zájem o ni hollywoodští agenti projevovali hlavně kvůli jménu jejího otce, ale nakonec ji odmítali s tím, že nevyhovuje buď výškou, věkem nebo že vyhlíží příliš židovsky. Průlom v její kariéře učinil teprve úspěšný taneční snímek Hříšný tanec (r. E. Ardolino), kde dostala velkou příležitost uplatnit také své taneční schopnosti v úloze Frances "Baby" Housemanové, která se během prázdninového pobytu v horském letovisku citově sblíží s hotelovým tanečním instruktorem (Patrick Swayze).

Fyzicky velmi náročný úkol přijala v romantickém sportovním snímku Vítr (r. C. Ballard), kde ztvárnila postavu letecké konstruktérky a jachtařky Kate Bassové, s jejíž pomocí dovede její milenec (Matthew Modine) k vítězství americkou posádku v prestižním jachtařském závodě. V 90. letech se objevuje nejčastěji v filmech, jejichž tématem, jak už samotné názvy naznačují, jsou kriminální případy (Vražda na Broadwayi, Vražda ve státě Mississippi, Zločinná spravedlnost, Důvod k vraždě).Hříšný tanec 2

9. května 2008 v 21:33 Filmy
Havana, listopad roku 1958. Osmnáctiletá Katey Millerová (Romola Garai) přijíždí s rodiči ze Spojených států do kubánského hlavního města, kde její otec dostal místo ve vedení místní pobočky společnosti Ford. Z poklidného života středostavovské studentky je Katey uvržena do exkluzivního prostředí Američanů, pohybujících se v luxusním hotelu Oceana. Více než toto pozlátko ji však přitahuje hrdý a cílevědomý Javier (Diego Luna), číšník, který, jak vyjde najevo, je také vynikajícím tanečníkem. Katey touží naučit se jeho styl tance a přesvědčí ho, aby se společně zúčastnili prestižní taneční soutěže v havanském kasinu Palace. Po Javierově boku poznává odlišnou, temperamentnější tvář Kuby. Společně zkoušejí na pláži a navštěvují "hříšný" taneční klub La Rosa Negra, kam chodí pouze místní a kde se provozuje "hříšný tanec". V osudný večer jsou připraveni společně vystoupit na taneční soutěži, netuší však, že celou Kubu zanedlouho zachvátí vlna revolučního násilí.

Hříšný tanec

9. května 2008 v 21:29 Filmy
Píše se rok 1963. Beatles v USA ještě nejsou známí a diskotékám kralují latinsko-americké tance. Do letoviska horského hotelu přijíždí na prázdninový pobyt 17-tiletá Frances (Jennifer Grey) všemi přezdívaná Baby, se sestrou Lisou a rodiči. V hotelu se vyučují klasické tance, či tance z Latinské Ameriky, ale personál vyznává nejraději úplně jiný druh tance - tzv. dirty dancing (hříšný tanec). Baby sa seznámí s tanečním instruktorem Johnny (Patrick Swayze) a prožije nejen svou první lásku, ale i proměnu z "ošklivého káčátka" na sebevědomou mladou ženu.