Americký pitbulteriér

11. března 2008 v 14:20 |  Psi
Málokteré jiné plemeno budí v lidech takovou hrůzu a děs. Přitom ne zcela právem. Je pravda, že obávaný pitbul má za sebou minulost bojového psa z arény. A je také pravda, že nejen ve Spojených státech, ale i v mnoha dalších zemích na celém světě se ilegální krvavé psí zápasy konají dodnes a pitbulové v nich hrají prim. ALe pozor! Vždy se jednalo a jedná o zápasy zvířat navzájem. Tito psi nikdy nebyli štváni vůči člověku. Naopak, dbalo se na to, aby se ani v zápalu boje po lidech neoháněli a aby sebou nechali lidmi manipulovat. Takže zvěsti o jejich krvelačnosti a bezpečnosti se vůbec nezakládají na pravdě? Krvelační nejsou, ale nebezpeční být mohou. Zvláště když se dostanou do nepovolaných nebo bezradných rukou. Tito psi totiž vynikají rychlostí, mrštností a bleskovými reakcemi a vůči ostatním zvířatům nebývají zrovna snášenliví. Rvačky pro ně kdysi byly denním chlebem a pro mnohé zůstay dodnes. Tuto bojovnost lze ovšem rozumnou výchovou od útlého mládí a přivykáním na ostatní zvířata dostat do snesitelných mezí. Ve styku s člověkem bývají pitbulové, pokud je jejich majitel ve snaze vychovat ostrého psa odmala neučí opaku, mírní jako beránci a mazliví. To neznamená, že bychom vám je doporučovali jako ideální rodinné psy. Na to jsou příliš sveřepí, překotní, činorodí. Milují pohyb a práci, rádi měří své síly při různých soutěžích, jsou dobrými osobními strážci. Ukočírovat jejich ohnivý temperament však může být pro běžného milovníka psů příliš tvrdým oříškem.
Velikost: kohoutková výška psů i fen 46-56 cm. Hmotnost: 14-36 kg. Typ srsti: krátká, hustá, přiléhající. Zbarvení: jakékoli. Pro koho se hodí: pro zkušené kynology na sport a na práci. Výskyt v ČR: poměrně běžný. Poznámka: Plemeno není oficiálně uznáno FCI.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kachorra77 Kachorra77 | Web | 11. března 2008 v 14:21 | Reagovat

ahoj prosimtě hlasuj pro natalii oreiro je to moc důležitý ráda ti to oplatím sorry za rekklamu a máš moc pěknej blog!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama