Americký kokršpaněl

11. března 2008 v 14:19 |  Psi
Známý anglický kokr má v Americe mladšího bratříčka. Původně se jednalo o jedno a totéž plemeno. Protože však chov za oceánem probíhal odděleně a také proto, že Američané u svých kokrů oceňovali jiné vlastnosti než Evropané, chovy obou linií se stále více oddělovaly. "Angličan" zůstal nefalšovaným pracovním loveckým psem (i když k tomuto účelu není vždy využíván), jeho americký protějšek opanoval výstavní kruhy a pohovky. V USA patří k nejpopulárnějším psím plemenům vůbec a rozšířil se i zpátky do Evropy. Co na něm milovníky psů tak přitahuje? SNad všechno, co na obyčejném kokrovi nejvíce oslovuje něžná ženská srdce je u něj zdůrazněno. Srst má delší, hojnější a hedvábnější, oči větší a dojemnější, hlavičku kulatější a vůbec, působí i díky kompaktnějšímu tvaru těla jako živá hračka. Co je mu platné, že si dodnes uchoval mnohé ze svých loveckých vlastností, když je v praxi nemá kde uplatnit. DO hustého podrostu, jenž by měl jako správný španěl prozkoumávat, by se mu motala srst, která je jeho ozdobou, ale i přítěží. Nejenom že o ni majitel musí denně pečovat, čistit ji a pročesávat, aby nezplsnatěla , ale několikrát za rok je dokonce nezbytná návštěva psího kadeřníka. Nutno ovšem přiznat, že upravený americký kokr je líbivý pes. Navíc má vlídnou a nekomplikovanou povahu, rád si hraje a při výchově neklade odpor. Takže je to na vás. Sami musíte uvážit, zda vám krásný vzhled a příjemná povaha amerického kokra stojí za práci kolem jeho srsti a úklid nečistot, které domů přinese.
Velikost: kohoutková výška psů asi38 cm, fen klem 35 cm. Hmotnost: 10-13 kg. Typ srsti: dlouhá, hladká, hedvábná, může být mírně zvlněná. Zbarvení: jakékoli, nejčastěji zlaté, černé, grošované, černé s pálením, vícebarevné. Pro koho se hodí: rodinný pes pro ty, které bude bavit pečovat o jeho srst. Výskyt v ČR: poměrně rozšířený, i když ne tak jako anglický kokr.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kachorra77 Kachorra77 | Web | 11. března 2008 v 14:20 | Reagovat

ahoj prosimtě hlasuj pro natalii oreiro je to moc důležitý ráda ti to oplatím sorry za rekklamu a máš moc pěknej blog!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama