Prosinec 2007

Patrick Swayze

28. prosince 2007 v 21:23 Herci
//<![CDATA[ var bbpath='2680/1/1/29',bbxl=1,bbifr=0,bbac=1; var bbk_color_link="green"; var bbk_color_bg2="silver"; var bbk_title = "<div style='color:#006600; font-weight: bold;'>DOPORUČUJEME<\/div>"; var bbk_color_link="green"; //]]>

Patrick Swayze

Herec

Datum narození: 18.08.1952 Místo narození: Houston, Texas, USA Znamení: Lev

Jako syn známé tanečnice a choreografky Patsy Swayzeové, která vedla v Houstonu taneční školu, se věnoval od dětství za její asistence pohybové průpravě. V jejím zdokonalování pokračoval posléze v New Yorku v Harknessově a Joffreyově baletních školách a jako člen souboru Eliota Felda. Na sportovní stipendium vystudoval San Jacinto College v Houstonu. Profesionální uměleckou kariéru zahájil úlohou čarovného prince v zájezdové show Disney on Parade, ale upozornil na sebe teprve na Broadwayi ústředním partem tanečníka Dannyho Zuka v muzikálu Pomáda. Dřív než se výrazněji uplatnil před film. kamerou, vystupoval v TV, kde mu přinesla popularitu postava plantážníkova syna Orryho Maina, džentlmena a důstojníka armády Konfederace, jednoho z hrdinů historického seriálu Sever a Jih. První větší film. roli,
celý životopis >>>
Filmografie:
2005Icon ...Jason Monk
2005Ochránce (Pacifier, The) ...Sam Wheat
2005Univerzální uklízečka (Keeping Mum) ...Lance
2004Legenda o Jiřím a drakovi (George and the Dragon) ...Garth
2004Dirty Dancing: Havana Nights ...Dance Class Instructor
200311:14 ...Frank

Mariah Carey

18. prosince 2007 v 19:41 Zpěváci
//<![CDATA[ var bbpath='2680/1/1/29',bbxl=1,bbifr=0,bbac=1; var bbk_color_link="green"; var bbk_color_bg2="silver"; var bbk_title = "<div style='color:#006600; font-weight: bold;'>DOPORUČUJEME<\/div>"; var bbk_color_link="green"; //]]>
//<![CDATA[ var bbpath='2680/1/1/29',bbxl=1,bbifr=0,bbac=1; var bbk_color_link="green"; var bbk_color_bg2="silver"; var bbk_title = "<div style='color:#006600; font-weight: bold;'>DOPORUČUJEME<\/div>"; var bbk_color_link="green"; //]]>

Mariah Carey

Zpěvačka, herečka, návrhářka

Datum narození: 27.03.1970 Místo narození: Long Island, New York, USA Znamení: Beran
Slavná popová zpěvačka Mariah Carey, která za svoji karieru prodala víc než 215 milionu alb a singlů.

Mariah se narodila Alfredovi Royovi Careymu, venezuelskému leteckému inženýrovi a Patricii Carey, operní zpěvačce. Mariah má dva starší bratry Morgana a Alisona. Její rodiče se rozvedli, když jí byli tři roky. Již od dvou let se začala věnovat zpívání a od čtyř začala navštěvovat hodiny zpěvu. V roce 1987 dokončila střední školu Harborfields v New Yorku. Poté se přestěhovala na Manhattan, kde přes den pracovala jako servírka a v noci se věnovala hudebné kariéře.

V osmnácti letech šla Mariah se svou přítelkyní zpěvačkou Brendou K. Starr na party CBS Record. Starr přesvědčila Mariah, aby přinesla jednu z jejích demonstračních nahrávek. Demo nahrávku dostal Mottola (president Columbia Records, později Sony), který s ní v roce 1988 podepsal smlouvu. Mariah brzy nato vydala první singl "Vision of Love", který se po svém uveřejnění stal hitem číslo 1. Ihned nato dokončuje své debutové album "Mariah Carey" (1990). Své druhé album "Emotions", které obsahuje hity "Can\'t Let Go" a "Make it Happen", vydává o rok později.

Mariah vystoupila ve vlastním pořadu MTV Unplugged. Díky kladnému ohlasu na její vystoupení se rozhodla vydat speciální album "MTV Unplugged". Své další album "Music Box" (1993) obsahuje singly "Dreamlover" a "Hero." Před vánocemi 1994 vydala speciální album "Merry Christmas", na kterém jsou tradiční vánoční písně a několik nových songů. O rok později vydává album "Daydream", na kterém spolupracovala s umělci stylu R&B a hip-hop jako Wu-Tang Clan a Boyz II Men. Na dalším albu "Butterfly" Mariah sama vytvořila 11 písní a ukázala svůj zájem o hip-hop a R&B. Dokonce byla nominována na cenu Akademie za duet s Whitney Houston "When You Believe" v kresleném filmu "The Prince of Egypt".

V červnu 1993 se vdala za Mottolu ve velkolepém obřadu v Manhattanském kostele svatého Tomáše. Po pětiletím manželství se rozvedli. Mariah pak tři roky chodila s latinským zpěvákem Luisem Miguelem.

Po fyzickém a emočním zhroucení v červenci 2001 byla Mariah hospitalizována na psychiatrickém oddělení v jedné New Yorkské nemocnici. Mariah se připravovala na propagaci svého celovečerního filmu "Glitter" a jeho soundtracku, ale vše musela zrušit. Uvedení filmu "Glitter" bylo odloženo ze srpna na září 2001. Po čtrnáctidenní hospitalizaci ji z nemocnice propustili.

Po kontraktu na 80 milionů dolarů s Virgin Records (vlastník EMI) v dubnu 2001, Mariah a Virgin Record ukončili své vztahy. Důvodem byl finanční neúspěch filmu "Glitter" a jeho soundtracku, který prostě nedokázal generovat dostatečné zisky. Mariah údajně odešla od Virgin s 28 miliony dolarů, které měla zakotvené ve smlouvě. Alba Glitter se celosvětově prodalo okolo 3 milionů kusů a album se stalo jejím nejméně prodávaným albem v USA.

V květnu 2002 podepsala smlouvu s Universal Music a v prosinci se vrátila zpět na hudební scénu se svým dalším albem "Charmbracelet". Album se v USA dostalo na pěkné třetí místo, někteří kritici ho ale po neúspěchu Glitteru označili, za nepovedné album. Celosvětově se ho prodalo okolo 5 milionů kusů, i přesto je toto album označováno za prodejní propadák... zbytečně.

Mariah si dala na chvili přestávku, a zárověn chystala nové materiály na nové album. Píše se rok 2005 a 4.března vychází nové album The Emancipation Of Mimi, první singl It´s Like That se sice v USA dostal "jen" na 16.místo ale do vydání zbývalo ještě pár dnů. Druhým singlem se stala krásná balada We Belong Together, která se okamžitě stala v USA hitem číslo jedna a Mariah si tak mohla ke svým patnácti jedničkám připočíst další, šestnáctou. Singl We Belong Together je hodně úspěšný, na prvním místě se drží neuvěřitelných 14.týdnů! Album dosáhlo prvního místa a týdenní prodej je nejvyšší v celé její kariéře. Album je většinou kritiky cháváleno, ikdyž někteří ještě stále nemůžou překousnout Glitter. Fandové však nové album milují a prodáva se výborně. Před Vánoci roku 2005 se oznamují nominace na Grammy, Mariah jich dostala osm! Neuvěřitelných osm nominací! Poslední Grammy dostala v roce 1991. Po novém roce vychází další balada Dont Forget Abou Us, ta se také dostává na první místo a Mariah tak předčila Elvise Presleyho. Už jsou před ní jen Beatles (ti mají dvacet jedna hitů). Mariah nakonec na Grammy proměnila tři ceny, i tak si může říct, že to je byl úžasný úspěch. Album The Emancipation Of Mimi se stalo nejprodávanějším album roku 2005, celkově se ho prodalo 12 milionů kusů, což je v dnešní době nevídané, a Mariah tímto číslem zastínila Madonnino Confessions on a Dance Floor.

Rok 2007 pro ní bude zlomový. 4.12.2007 jí vychází nové CD, zatím se spekuluje o dvou názvech: Illusions: The Butterfly Within nebo The Sweet Soul Odyssea. Jisté je to, že na album pracuje nejlepší tým producentů, mezi nimi nechybí producent, který napsal hit Umbrella pro Rihannu. Úspěch alba bude určitě skvělý, přesně to si Mariah zaslouží.